Veevarustus ja kanalisatioon

Veevarustus ja kanalisatsioon

Veevarustussüsteemid hõlmavad protsesse alates vee ammutamisest ja töötlemisest kuni selle tarnimiseni kasutajatele. 

Hoonesisene veevarustus ja kanalisatsioon

Veevarustussüsteemid teevad kvaliteetse vee kättesaadavaks hoone eri punktides. Torustiku paigalduse ja paigutuse täpsus on kriitiliselt oluline, et vältida lekkeid ja tagada piisav veesurve. 

Hoone sees säilitavad vee kvaliteeti erinevad filtrid ja omapuhastid, mis eemaldavad võimalikke jääk- ja saasteaineid. Kanalisatsioonisüsteemis toimub reovee juhtimine ja töötlemine. Drenaažisüsteem hoiab ära veekahjustused hoone läheduses, juhtides efektiivselt eemale sademevee.

Väline veevarustus ja kanalisatsioon

Välisveevarustuse ja kanalisatsiooni süsteemid tarnivad vett hoonetesse ja juhivad välja reovee. Meie ühisveevärgi süsteemid hõlmavad suuri pea- ja jaotustorustikke, mis ühendavad erinevaid tarbimispunkte.

Pumplad on võtmetähtsusega vee liikumisel pikkade vahemaade taha. Ühisveevärgi ja ühiskanalisatsiooni süsteemides mängivad olulist rolli ka veemahutid ja erinevad pumbad.

Kõik süsteemid peavad olemas kooskõlas ka looduslike tingimustega. Selleks on vaja planeerida välisveevarustus vastavalt piirkonna geodeetilistele mõõtmistele.

Inseneri kompetentsus ja kvaliteedi tagamine

Efektiivse veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemi projekteerimine ja hooldamine nõuab inseneridelt spetsiifilisi teadmisi ja oskusi. Kvaliteedi tagab kutsestandardite järgimine ning ehitustegevuse ja veevarustussüsteemide auditeerimine. Samuti tuleb tähelepanu pöörata tööohutusele ja keskkonnahoiule.

Veevarustus- ja kanalisatsiooniinseneride kutsestandardid

Veevarustus- ja kanalisatsiooniinseneride kutsestandardid määravad kompetentsusnõuded, mis hõlmavad tehnilisi teadmisi, oskuste praktilist kasutamist ja eetikanõuete järgimist. Erinevatel tasemetel on erinevad nõuded. Näiteks:

  • Tase 6: Algaja insener, kes suudab arvutada vooluhulki ja dimensioneerida torustikke.
  • Tase 8: Volitatud insener, kellel on põhjalikud teadmised ja kellel on pädevus keeruliste süsteemide projekteerimisel ja juhtimisel.

Kutse taotlemisel tuleb läbida vastavad koolitused ja eksamid, mis kinnitatakse kutsetunnistusega.

Ehitustegevuse ja veevarustussüsteemide auditeerimine

Auditi käigus kontrollitakse ehitustegevuse ja veevarustussüsteemide vastavust kehtivatele kvaliteedinõuetele ja seadusandlusele. Hinnatakse ohutust ja töökindlust. Auditi läbiviijad peavad olema kogenud ehituse ja veevarustuse alal. Pädev audit ennetab võimalikke rikkeid ja kindlustab süsteemide pikaajalise töövõime.

Tööohutus ja keskkonnahoid

Õnnetuste ja terviseprobleemide ära hoidmiseks peame järgima töötervishoiu ja tööohutuse reegleid. Samuti tuleb võimalikult vähe toota jäätmeid ja aina parandada energiatõhusust. Keskkonnasõbralike lahenduste kasutamine on suur samm jätkusuutliku arengu poole.

Projekteerimine, ehitus ja hooldus

Vee- ja kanalisatsioonisüsteemide protsessid nõuavad täpseid tehnilisi lahendusi, optimeerimist ja regulaarset infrastruktuuri renoveerimist.

Ehitusprojekti etapid ja haldus

Ehitusprojekti koostamine algab vajaduste analüüsist ja tehniliste lahenduste kavandamisest. Projektijuht vastutab siinkohal kõikide osapoolte efektiivse koostöö eest. Projekti ekspertiisi käigus tuvastame võimalikud probleemid juba algfaasis.

Ehitustegevuse alla kuuluvad kaevetööd ning torustiku ja reoveekäitluslahenduste paigaldus. Omanikujärelevalve tagab tööde vastavuse projekti nõuetele.

Tehnilised lahenduste optimeerimine

Projekti kulutõhususe ja süsteemi optimaalse töö saavutamisel on abiks veevõrgu hüdrauliline mudel. Samuti on suur tähtsus pumba valikul ja efektiivsusel. Meie puhastussüsteemid vähendavad kulusid ja keskkonnamõjusid, sest kasutame kaasaegseid tehnoloogiad ja uuendame pidevalt oma lähenemisviise.

Infrastruktuuri uuendamine

Rekonstrueerimine ja moderniseerimine pikendavad süsteemide iga. Regulaarne uuendamine aitab ära hoida lekkeid ja muid probleeme. Kaasaegsed lahendused võimaldavad ka vähendada tarbimist ja suurendada süsteemide töökindlust. Tegeleme kõikvõimalike veevarustuse ja kanalisatsiooni projekteerimise ja hoolduse allharudega ning meie töö vastab kõrgeimatele standarditele.

Vee-, kütte-, avariiteenused

24 tundi / 7 päeva nädalas
HELISTAGE 58224263HINNAKIRI

Kirjuta meile

Info

Toru SOS OÜ Reg.kood: 12620564

Lastekodu 48, Tallinn 10144

infotorusos@gmail.com

6357752, +372 58224263

Lastekodu 46, Tallinn

Võtame vastu makseid krediitkaartidega

Call Now Button