Ventilatsiooni puhastus
Ventilatsiooni puhastus
Saastunud õhust tulenevad terviseriskid
Halvasti hooldatud ventilatsioonisüsteemid on siseõhu saastumise põhjuseks. Euroopa Teadusuuringute Ühiskeskuse (JRC) uuringutes on jõutud järeldusele, et mõnel juhul ületab siseruumide saastatus välisõhu saastatuse rohkem kui kaks korda. Selliste ruumide õhk sisaldab märkimisväärses koguses lenduvaid aineid, millest mõned on mürgised.
Õigeaegselt puhastamata, niisked ja mustad ventilatsioonikanalid on suurepärane kasvulava tolmulestadele, bakteritele, hallitusseentele ja muudele mikroorganismidele. Nende eluaegse tegevuse käigus tekivad ained, mis on sageli ebameeldiva lõhnaga ja levivad läbi hoone ventilatsioonisüsteemi kõikidesse ruumidesse. Selline saastunud õhk on tervisele ohtlik, põhjustades mitmesuguseid haigusi.
Järgnevalt on välja toodud kõige levinumad sümptomid, mis viitavad halvale sisekliimale õhusaaste tõttu:
- nohu, aevastamine;
- punased silmad;
- peavalu;
- unetus;
- letargia, väsimus jne.
Kui selline sisekeskkond asendatakse puhta keskkonnaga, siis sümptomid leevenevad või kaovad. Rasketel juhtudel, näiteks pikaajalisel kokkupuutel sellise keskkonnaga, võivad tekkida kroonilised haigused. Statistika näitab, et umbes 20 protsenti eurooplastest kannatab astma all, mis on põhjustatud tahkete osakestega saastunud õhu sissehingamisest. Ja selliseid aineid nagu tubakasuits, benseen, radoon ja hoonetest eralduv asbest peetakse peamisteks kahtlusalusteks vähijuhtude arvu suurenemises eurooplaste seas.
Kes vajab ventilatsiooni puhastamist?
Õhukanaleid tuleb õigeaegselt puhastada kergesti süttivast kogunenud rasvast ja mustusest, sest vastasel juhul suureneb tulekahjuoht.
Seetõttu on ettevõtted ja asutused, kus selline oht võib tekkida või kus ettevõtte tegevusest, hoonete omadustest ning kustutus- ja päästetööde keerulistest tingimustest võivad tekkida tõsised tagajärjed, kohustatud esitama tuleohutusaruande.
See kehtib eelkõige selliste asutuste ja hoonete tegevuse kohta nagu:
- koolid;
- lasteaiad;
- büroohooned;
- restoranid;
- kaubanduskeskused;
- elamud ja eramud.
Määrdunud torud, filtrid ja soojusvahetid takistavad puhta õhu vaba liikumist ventilatsioonisüsteemis. See suurendab energiakulu ja lühendab seadmete kasutusiga. Seevastu õigeaegselt ja õigesti hooldatud puhast ventilatsioonisüsteemi iseloomustavad väiksemad kasutus- ja remondikulud.
Köökide ventilatsioonikanalite ja rasvakanalite puhastamine
Suurtes köökides on rasvakanalite puhastamine kohustuslik vastavalt tuleohutusseaduse nõuetele.
Köögi ventilatsiooniavad tuleb puhastada soovitatud ajavahemike järel:
Intensiivse kasutamise korral (12-16 tundi päevas) vähemalt kord iga 3 kuu tagant;
Keskmine – 6 kuni 12 tundi päevas – vähemalt kord iga 6 kuu tagant;
Alla keskmise – 2 kuni 6 tundi – vähemalt kord aastas.
Kirjuta meile
Info
Toru SOS OÜ Reg.kood: 12620564
Lastekodu 48, Tallinn 10144
infotorusos@gmail.com
6357752, +372 58224263
Lastekodu 46, Tallinn
Võtame vastu makseid krediitkaartidega