Teenused

Kõik teenused

Küttesüsteemide ehitamine ja renoveerimine

Küttesüsteemi renoveerimine korterelamus on väga mahukas ja vastutusrikas töö, mis peab olema hoolikalt ettevalmistatud ja läbimõeldud. Enamik Eesti elanikest elavad keskküttega kortermajades. Suurem osa nendest majadest on ehitatud enne 1990. aastat ning ilmselge, et kõik selliste hoone tehnosüsteemid vajavad täna uuendamist. 1950-1980. aastatel ehitatud kortermajades, ei mõelnud ehitamisel energiasäästule või mõistlikele küttekuludele, kuna energia oli odav. Tänapäeval olukord on muutunud ning kallinenud energia sunnib korteriomanike mõistlikumalt raha kulutama. Kui on soov/vajadus küttesüsteemi renoveerida – tasub kindlasti valida parimate energiat säästvate lahenduste seast. Energiasäästu mõjutab kõige rohkem hoone kompleksne rekonstrueerimine, kus soojustatakse seinad, sokkel, katus, vahetatakse aknad, uksed, korrastatakse venilatsioon, paigaldatakse uus küttesüsteem jne.

Uue kahetoru küttesüsteemi paigaldamisega on võimalik lahendada levinud probleemid, kus ühed korterid majas on külmad ning teised liiga soojad. Tegemist on ala- ja ülekütmisega ning enamikel juhtudel esineb see ühetoru küttesüsteemi puhul. Ühetorusüsteem on tsentraalselt reguleeritav ning ei võimalda elanikel individuaalselt radiaatoreid reguleerida. Kuigi on võimalik ka ühetorusüsteemile paigaldada sobilikud termostaatventiilid, ehitatakse täna üldjuhul vana küttesüsteemi asemele uus kahetorusüsteem. Selline süsteem tagab kõigile radiaatoritele ühtlase temperatuuri. Kahetorusüsteemi puhul saab korteriomanik reguleerida iga toa temperatuuri vastavalt oma soovile.

Küttesüsteemi renoveerimine peab algama konsultatsioonist asjatundjaga. Kui otsustatakse küttesüsteem renoveerida, kõigepealt koostatakse lähteülesanne, mille alusel tellitakse projekt. Projekt peab olema kooskõlastatud kohalikus omavalitsuses ning ehitamiseks on vajalik ehitusluba.

Vee-, kütte-, avariiteenused

24 tundi / 7 päeva nädalas

 

HELISTAGE 58224263HINNAKIRI

Kirjuta meile

Info

Toru SOS OÜ Reg.kood: 12620564

Lastekodu 48, Tallinn 10144

infotorusos@gmail.com

6357752, +372 58224263

Lastekodu 46, Tallinn

Võtame vastu makseid krediitkaartidega

Võtame vastu makseid krediitkaartidega

Call Now Button